דף ראשי - יובל פלג יועץ תקשורת * ליחסי ציבור  לעסק שלך, צור קשר עכשיו! * מפת האתר שלנו
לוגו החברה - YPR שירותי יחסי ציבור, ייעוץ תקשורתי, לובינג, פרסום, דוברות, הפקת עיתונים, בניית אתרים, הרצאות

  ח"כ יתום מתנגד להפסקת המרכבה
ח"כ דני יתום משמש כיו"ר ועדת המשנה לתפיסת הביטחון ולבניין הכוח הבטיח לנציגי פורום יצרני הרק"מ לסייע במציאת פתרון תקציבי להמשך ייצור הטנק
ייעוץ תקשורתי ויחסי ציבור דף ראשי
יישומים - מה אנו מציעים בתחום יחסי הציבור והיעוץ התקשורתי
פתרונות - דוגמאות ללקוחות שקיבלו מאיתנו לובינג, מיתוג ושיווק
המומחים שלנו בתחומי התקשורת, יחסי הציבור, הפרסום, המיתוג והשיווק
יצירת קשר לייעוץ תקשורתי ויחסי ציבור
החדשות שלנו

[18/02/2007 17:51:16] ח"כ יתום מתנגד להפסקת המרכבה
ח"כ דני יתום משמש כיו"ר ועדת המשנה לתפיסת הביטחון ולבניין הכוח הבטיח לנציגי פורום יצרני הרק"מ לסייע במציאת פתרון תקציבי להמשך ייצור הטנק

"אסור בשום פנים ואופן להפסיק את ייצור המרכבה" אמר ח"כ דני יתום, בסיום פגישתו עם פורום יצרני טנק המרכבה שליד התאחדות התעשיינים בישראל.

ח"כ יתום (העבודה), יו"ר ועדת המשנה לתפיסת הביטחון ולבניין הכוח של צה"ל בועדת חוץ וביטחון בכנסת, נפגש עם ראש מנת"ק במשרד הביטחון תא"ל עמיר ניר ונציגי פורום התעשיינים, בעקבות בקשתו של יו"ר ועדת החוץ והביטחון ח"כ צחי הנגבי .

יובל פלג, יועץ תקשורת, פורום יצרני הרק"מ" מוסר כי לקו הייצור של טנק המרכבה יש חשיבות אסטרטגית לביטחונה של מדינת ישראל ויהיה זה משגה חמור לוותר עליו" אמר ח"כ דני יתום וציין כי "על צה"ל לקבוע את סדרי העדיפויות שלו בהצטיידות ולמצוא דרכים לתקצב את המשך ייצור הטנק בצמוד לייצור הנגמ"ש החדש מסוג "נמר", מבלי להגדיל את תקציב הביטחון". ח"כ יתום הבטיח לסייע במציאת פתרון תקציבי לנושא.

ראש מנת"ק, תא"ל עמיר ניר ציין בפגישה כי בשלב זה, אין החלטה על הזמנות חדשות של טנקי המרכבה , אבל יש החלטה על פיתוח וייצור של ה"נמר". בתשובה לשאלת ח"כ יתום, הציג תא"ל ניר, נתונים השוואתיים המוכיחים כי טנק המרכבה זול בכמחצית מכל רכישת טנק חילופי בחו"ל.

תא"ל (מיל.) יהודה אדמון, יועץ לנשיא "אלביט מערכות" בנושא רק"מ ציין בפגישה כי גם היום "בצבאות זרים חושבים שהטנק הוא "מלכת היבשה" וכך יהיה במלחמות הבאות". לדבריו "הפרויקט כולו הוא "קטר טכנולוגי" לתעשייה בישראל".

בועז תדמור, סמנכ"ל מוצרים צבאיים בעשות אשקלון, אמר כי אנשי התעשייה "אינם יכולים להמתין עד שצה"ל יחליט על המשך הפרויקט. אין לנו הזמנות לשנה הנוכחית ואין לנו את היכולת לחכות. תעשייה איננה כפתור שלוחצים עליו להפסקה או להתחלת פעילות".

נציגי התעשיינים הציגו בפני ח"כ יתום נתונים על הייצוא הביטחוני כתוצאה מפרויקט המרכבה, ייצוא שנאמד בשנת 2006 בכ-300 מיליון $ . לדבריהם "ביטול הפרויקט יגרום לחיסול פרויקטים ייצוא מיוחדים לחו"ל, שקיומם או המשכם מותנה בהזמנות של צה"ל לטנקי מרכבה".
חזרה לדף הראשי