דף ראשי - יובל פלג יועץ תקשורת * ליחסי ציבור  לעסק שלך, צור קשר עכשיו! * מפת האתר שלנו
לוגו החברה - YPR שירותי יחסי ציבור, ייעוץ תקשורתי, לובינג, פרסום, דוברות, הפקת עיתונים, בניית אתרים, הרצאות

  הופסקו הזמנות טנק המרכבה
שר התמ"ת אלי ישי:יש להמשיך ולפתח את היתרונות הטכנולוגיים של טנק המרכבה*השר הבטיח לנציגי פורום יצרני הרק"מ כי יפנה בנושא לשר הביטחון * אנשי התעשייה ביקשו את סיועו של השר בהמשך הפרויקט המעסיק אלפי עובדים
ייעוץ תקשורתי ויחסי ציבור דף ראשי
יישומים - מה אנו מציעים בתחום יחסי הציבור והיעוץ התקשורתי
פתרונות - דוגמאות ללקוחות שקיבלו מאיתנו לובינג, מיתוג ושיווק
המומחים שלנו בתחומי התקשורת, יחסי הציבור, הפרסום, המיתוג והשיווק
יצירת קשר לייעוץ תקשורתי ויחסי ציבור
החדשות שלנו

[07/02/2007 11:05:24] הופסקו הזמנות טנק המרכבה
שר התמ"ת אלי ישי:יש להמשיך ולפתח את היתרונות הטכנולוגיים של טנק המרכבה*השר הבטיח לנציגי פורום יצרני הרק"מ כי יפנה בנושא לשר הביטחון * אנשי התעשייה ביקשו את סיועו של השר בהמשך הפרויקט המעסיק אלפי עובדים

פורום יצרני טנק המרכבה שליד התאחדות התעשיינים בישראל, נפגש עם שר התמ"ת אלי ישי, והציג בפניו את המשמעויות הנובעות מכך שצה"ל טרם הזמין טנקים חדשים לשנת העבודה 2007.

לדברי התעשיינים, עובדה זו תשפיע מיידית על כ-200 מפעלים המועסקים בפרויקט ובהם כ-10,000 עובדים, ביניהם מאות מהנדסים, מדענים וחוקרים, המפרנסים אלפי משפחות שחלק ניכר מהם מרוכזות באזורי הפריפרייה ובאזורי עדיפות לאומית. הפסקת ייצור הטנקים או צימצומו תזעזע ברמה התעסוקתית ותשליך חברתית על קרית שמונה, שלומי, מעלות, כרמיאל, אשקלון, מצפה רמון וערי שדה רבות נוספות.

שר התמ"ת אמר בפגישה כי לפרויקט חשיבות רבה בשמירת הפער הטכנולוגי בין צה"ל למדינות העימות". השר אלי ישי הבטיח כי יפנה לשר הביטחון ויציג בפניו את כל ההיבטים הכלכליים והחברתיים של הנושא.

דובר פורום יצקני טנק המרכבה , יובל פלג, ציין כי הפגישה התקיימה ביוזמתו של סגן ראש העיר קרית שמונה, הרב מאיר לוי, שבעירו שלוש מפעלים המייצרים חלקים לטנק והמספקים פרנסה למאות משפחות בעיר הצפונית.

התעשיינים הדגישו כי להחלטה על צמצום ההזמנות בפרויקט או חלילה ביטולו יש משמעויות לאומיות כלכליות וחברתיות. בנוסף לסגירת קווי ייצור, שיובילו להתייקרות גדולה בעלויות האחזקה השנתיות של צה"ל, יש חשש לחיסול תשתית טכנולוגיות, מוקדי ידע, חממות טכנולוגיות ופרויקטי High-Tech שבהקמתם הושקעו מיליארדי שקלים, תוך פגיעה קשה ברמת הידע, המחקר והפיתוח.

כמו כן יפגע הדבר במאזן המסחרי של מדינת ישראל כתוצאה מקיטון ביצוא הביטחוני המושתת על טכנולוגיות ומערכות המרכבה, שנאמד בשנת 2006 בכ-300 מיליון $ .ביטול הפרויקט יגרום במציאות לחיסול פרויקטים ייצוא מיוחדים לחו"ל, שקיומם או המשכם מותנה בהזמנות של צה"ל למרכבה סימן 4.

התעשיינים הדגישו בפני השר אלי ישי כי עלות ייצור טנק המרכבה בישראל, זול משמעותית מכל טנק מודרני פוטנציאלי אחר בעולם. לדבריהם, ממשלת ישראל חייבת לקחת בשיקוליה לגבי הפרויקט בנוסף להיבט הביטחוני גם את ההיבטים הכלכליים והחברתיים של הפרויקט.חזרה לדף הראשי