דף ראשי - יובל פלג יועץ תקשורת * ליחסי ציבור  לעסק שלך, צור קשר עכשיו! * מפת האתר שלנו
לוגו החברה - YPR שירותי יחסי ציבור, ייעוץ תקשורתי, לובינג, פרסום, דוברות, הפקת עיתונים, בניית אתרים, הרצאות

  מה יקרה בהתפוצצות חומ"ס במפרץ
מועצת העיר חיפה תדון היום (31.3.09) בהצעה לסדר היום שהגיש חבר המועצה, ירון חנן, בנושא הערכות לאירוע חירום- דליפת חומ"ס במפרץ חיפה.
ייעוץ תקשורתי ויחסי ציבור דף ראשי
יישומים - מה אנו מציעים בתחום יחסי הציבור והיעוץ התקשורתי
פתרונות - דוגמאות ללקוחות שקיבלו מאיתנו לובינג, מיתוג ושיווק
המומחים שלנו בתחומי התקשורת, יחסי הציבור, הפרסום, המיתוג והשיווק
יצירת קשר לייעוץ תקשורתי ויחסי ציבור
החדשות שלנו

[31/03/2009 16:39:18] מה יקרה בהתפוצצות חומ"ס במפרץ
מועצת העיר חיפה תדון היום (31.3.09) בהצעה לסדר היום שהגיש חבר המועצה, ירון חנן, בנושא הערכות לאירוע חירום- דליפת חומ"ס במפרץ חיפה.

בעיריית חיפה (כמו אצל ראשי רשויות נוספים באזור המפרץ) קיימת התנגדות עקרונית להכין את הציבור בעיר ובאזור המפרץ להתרחשות אירוע חירום של חומרים מסוכנים.
חבר מועצת עיריית חיפה מסיעת הירוקים טוען כי "הסיכון העצום לחיי אדם שמרחף על אלפי אנשים מדי יום לא מספיק כנראה לשנות את עמדותיהם. התרחישים הרבים להתרחשות אירוע מסוג זה במפרץ חיפה הם ממשיים ומופיעים בדוחות של גורמים שונים שיצאו בנושא, כולל כמה דוחות שפירסם מבקר המדינה. כידוע, מפרץ חיפה עמוס במאגרי חומ"ס גדולים במפעלים, בנמל ובשטחי איחסון וממנו משונעים במשאיות וברכבות אלפי טונות של חומרים מסוכנים בכל שבוע".
בבדיקה שערך ירון חנן ך בנושא הוא הגיע למסקנות האלה::
1. כולם מודים שתרחיש דליפת חומ"ס מסוכנת במפרץ חיפה, הוא תרחיש אפשרי ברמה יומיומית מכל סיבה שהיא, החל מתאונה, דרך פיגוע ומלחמה ועד לרעידת אדמה חלילה.
2. אין עדיין כל דרך מוסכמת להודיע מידית לציבור החשוף לסכנה, על דליפה מסוכנת שהחלה להתפרץ באחד מהמאגרים במפרץ (למשל בעזרת אזעקה מיוחדת, או מערכת כריזה מרכזית).
3. אין לציבור הרחב, לעובדי המוסדות והארגונים באזור המפרץ (שחשופים לסכנה באופן מידי) ולא כל שכן למוסדות החינוך בסביבה- שום מידע כיצד עליהם להערך מראש לצמצום הסכנה בטרם יקרה אירוע דליפת חומ"ס.
4. כנ"ל אין לציבור שום מידע כיצד להתנהג בעת התרחשות אירוע מסוג זה (היכן להתרכז, האם להתפנות או להישאר במקומו, היכן המקומות הבטוחים והמוגנים וכיו"ב)
5. ראשי הרשויות באזור ובמיוחד הנהלת העירייה בחיפה מתנגדים למסירת מידע כזה לציבור והשפיעו על פקוד העורף שלא לפרסם זאת (למרות שבאתר האינטרנט של פקע"ר הכל גלוי ומפורסם).
6. כתוצאה מכל האמור לעיל לא נערכים באזורנו תרגילים מקיפים במוסדות, מרכזים הומי אדם, ארגונים ומוסדות חינוך, באופן משולב עם כל גורמי ההצלה- לתרגול מצבי חירום מסוג דליפת חומר מסוכן!
יועץ התקשורת יובל פלג מציין כי חבר מועצת העיר ירון חנן שוחח עם ראש העיר, יונה יהב ועם מנכ"ל העירייה שמואל גנץ, אבל הם התנגדו להעברת מידע לציבור בנימוק ש"הדבר יעורר פאניקה מיותרת ויגרום נזק לעיר".
לדבריו הוא תמה איזה נזק יגרם לעיר ולהנהלת העיריה אם יתברר שהיה מחדל חמור מצידם בנושא והם לא נקטו בכל האמצעים הנדרשים להכין את הציבור למצב כזה שלצערנו יכול בהחלט להתרחש כל דקה!
כמו כן הם מסרבים לקיים ישיבה של ועדת הבטחון העירונית בנושא. הישיבה הבאה של ועדת הביטחון תעסוק בנושא "המאד חשוב"...פתיחת עונת הרחצה..למרות כל פניותי ליו"ר הועדה פרופ' גד לנדאו ולראש העיר.
חזרה לדף הראשי