דף ראשי - יובל פלג יועץ תקשורת * ליחסי ציבור  לעסק שלך, צור קשר עכשיו! * מפת האתר שלנו
לוגו החברה - YPR שירותי יחסי ציבור, ייעוץ תקשורתי, לובינג, פרסום, דוברות, הפקת עיתונים, בניית אתרים, הרצאות

  מי יכול לכהן בתאגיד עירוני?
הנציגים שמינתה העירייה לתאגידים העירוניים אינם עומדים בקריטריונים הנדרשים* אריה פרג'ון: למרבית הנציגים אין תואר אקדמי כנדרש ולאחרים יש קירבה משפחתית וניגודי עניניים
ייעוץ תקשורתי ויחסי ציבור דף ראשי
יישומים - מה אנו מציעים בתחום יחסי הציבור והיעוץ התקשורתי
פתרונות - דוגמאות ללקוחות שקיבלו מאיתנו לובינג, מיתוג ושיווק
המומחים שלנו בתחומי התקשורת, יחסי הציבור, הפרסום, המיתוג והשיווק
יצירת קשר לייעוץ תקשורתי ויחסי ציבור
החדשות שלנו

[31/03/2009 16:32:09] מי יכול לכהן בתאגיד עירוני?
הנציגים שמינתה העירייה לתאגידים העירוניים אינם עומדים בקריטריונים הנדרשים* אריה פרג'ון: למרבית הנציגים אין תואר אקדמי כנדרש ולאחרים יש קירבה משפחתית וניגודי עניניים

"מרבית הנציגים שאושרו לתאיגידים העירוניים בטירת כרמל, אינם עונים על הקריטריונים הקבועים בתקנות ועל כן יש לבטלם" כך כתב אריה פרג'ון, יו"ר האופוזיציה בעיריית טירת כרמל למנהל אגף התאגידים העירוניים במשרד הפנים.

פרג'ון, ראש העיר לשעבר בטירת כרמל, הצביע נגד מינוי הנציגים בישיבת מועצת העירייה ואף התריע בפני ראש העיר אריה טל, מפני האפשרות שהמינויים יאושרו בניגוד לחוק ובלא שהוצגו בפני המליאה המסמכים המעידים על השכלתם של המועמדים. אולם עמדתו לא התקבלה.

במכתבו למשרד הפנים מציין אריה פרג'ון, כי לחברה למוסדות חינוך בטירת כרמל מונו חברי המועצה ברוך מריומה, יש לו תואר אקדמי במדעי המדינה ולא בתחום החינוך, בנימין מוריס שאין לו תואר אקדמי כנדרש ונטליה ילינסון, בעלת תואר אקדמי מחו"ל ש"יש צורך בבדיקה האם הוא מאושר בישראל".

כמו כן מונו שני נציגי ציבור שמואל קידר ויוסף גלסברג ששניהם חסרי תואר אקדמי. בנוסף מציין פרג'ון כי אשתו של יוסף גלסברג עובדת כספרנית בחברה למוסדות חינוך ומיוניו של בעלה הוא "ניגוד עניינים".

גם על המינויים בחברה הכלכלית של טירת כרמל, מביע אריה פרג'ון הסתייגות ומציין כי ליצחק ונונו חבר המועצה שמונה כנציג בחברה אין לו תואר אקדמי ואילו יעקב אלואשוילי מחזיק בתואר אקדמי אך לא קשור לתפקיד שמונה ובנוסף לכך הוא "אחיו של מנהל מחלקת הגבייה בעירייה וגיסה של מנהלת לשכת ראש העיר". לדברי פרג'ון המנויים ניתנו לאנשים שהם מתומכיו המובהקים של ראש העיר, בעלי קירבה משפחתית הנמצאים בניגודי עניינים עם כהונתם בתאגיד ועל כן יש לפסול חברותם".

יועץ התקשורת יובל פלג מציין כי אריה פרג'ון העלה הסתייגות נוספת לגבי מינוי הדירקטוריונים למרכז הקהילתי (מתנ"ס) בטירת כרמל, שם אישרה העירייה את מינויים של מזל אלשך, דורון גרינברג, אסתר שבבו ותמר אליאס שאין להם תואר אקדמי כנדרש בתקנות. כמו כן אושר מינוייה של עו"ד גלי שנהב- טפירו שכבר מכהנת בתפקיד מעל לשלוש שנים.

אריה פרג'ון הודיע לראש העיר אריה טל כי לאחר שהצעתו לא לאשר את המינויים הבעיתיים במועצת העירייה נדחתה הוא יפעל "בכל האפשרויות המוקנות בחוק כולל פנייה לבית המשפט".
חזרה לדף הראשי