דף ראשי - יובל פלג יועץ תקשורת * ליחסי ציבור  לעסק שלך, צור קשר עכשיו! * מפת האתר שלנו
לוגו החברה - YPR שירותי יחסי ציבור, ייעוץ תקשורתי, לובינג, פרסום, דוברות, הפקת עיתונים, בניית אתרים, הרצאות

  ציפי לבני נפגשה עם רבני צוהר
בפגישה בין יו"ר קדימה ושרת החוץ ציפי לבני לבין הנהלת רבני צוהר: סוכם על הקמת מועצה ציבורית אשר תבטיח את אופיה היהודי-לאומי של מדינת ישראל* ח"כ עתניאל שנלר אנו רוצים להגיע להסכמה לאומית
ייעוץ תקשורתי ויחסי ציבור דף ראשי
יישומים - מה אנו מציעים בתחום יחסי הציבור והיעוץ התקשורתי
פתרונות - דוגמאות ללקוחות שקיבלו מאיתנו לובינג, מיתוג ושיווק
המומחים שלנו בתחומי התקשורת, יחסי הציבור, הפרסום, המיתוג והשיווק
יצירת קשר לייעוץ תקשורתי ויחסי ציבור
החדשות שלנו

[27/01/2009 15:15:00] ציפי לבני נפגשה עם רבני צוהר
בפגישה בין יו"ר קדימה ושרת החוץ ציפי לבני לבין הנהלת רבני צוהר: סוכם על הקמת מועצה ציבורית אשר תבטיח את אופיה היהודי-לאומי של מדינת ישראל* ח"כ עתניאל שנלר אנו רוצים להגיע להסכמה לאומית

במסגרת מדיניות רבני צוהר (ממנהיגי רבני הציונות הדתית) לקידום זהותה היהודית של מדינת ישראל, נפגשים הרבנים עם כל ראשי המפלגות הציוניות ודנים עימם בזהותה היהודית של מדינת ישראל. רבני צוהר התוו תוכנית פעולה בנושאים הקשורים להעמקת הזהות ואופיה היהודי של מדינת ישראל. תנועת קדימה אימצה חלק נכבד מתוכנית זו והכניסה אותה למצע התנועה.

מ"מ רה"מ ושרת נלוץ ציפי לבני וח"כ עתניאל שנלרנפגשו עם משלחת רבני צוהר.המשלחת דנה עם השרה לבני על התוכנית להעמקת הזהות ואופיה היהודי של מדינת ישראל ובכלל זאת בתהליכי הגיור, תכנים חינוכיים, פתיחת איזורי רישום לנישואין ועוד. רבני צוהר הביעו חשש במפגש מקידום ברית הזוגיות שתפגע בין השאר במוטיבציה להעמקת הגיור.

השרה לבני אמרה במפגש כי "בעיני, מטרת העל של מדינת ישראל היא להבטיח את קיומה של ישראל כבית לאומי לעם היהודי, מדינה יהודית ודמוקרטית בטוחה בשטחי א"י. קיומה של ישראל כמדינה יהודית היא עניין לאומי ראשון במעלה ולא רק עניין דתי. דווקא כאדם שאינו דתי, יש חשיבות רבה בעיני להעביר לבני הדור הבא תכנים של מסורת יהודית שעברו אלינו ולא מועברים היום. אופיה של המדינה כמדינה יהודית והתכנים החינוכיים שלה צריכים לקבל ביטוי במערכות החינוך והם קשורים קשר ישיר למכנה המשותף הרחב בינינו - מכנה משותף שיבטיח את קיומה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית".

עוד אמרה השרה לבני כי "המכנה המשותף הרחב הקיים בינינו הוא הבסיס לשיתוף הפעולה שאנו מקיימים כאן. אני מברכת על הפעילות המשותפת של קדימה עם רבני הצוהר ומאמינה ששיתוף פעולה מעין זה יחזק את המכנה המשותף הקיים בינינו".

יובל פלג, דובר המטה הציוני-דתי ב"קדימה" מוסיף כי ח"כ עתניאל שנלר הרואה עצמו "כנציג הציונות הדתית המגשרת והמתונה, המבקשת להגיע להסכמה לאומית רחבה" סבור כי המפגש בין רבני צוהר ליו"ר קדימה, הגם שאינם מזדהים עם שום מפלגה, הוא "צעד נוסף בדרך להגיע להסכמה לאומית בכל נושאי דת ומדינה ולהקמת מועצה ציבורית מייעצת להבטיח את אופיה היהודי של מדינת ישראל – מועצה שתפעל לצידה של ראש הממשלה הבאה ציפי לבני". לדברי ח"כ שנלר, "כוונתנו לנהל דו שיח כזה לאורך כל תקופת כהונת הממשלה הבאה ולא רק כפגישה חד פעמית לפני הבחירות".

בפגישה הביעה השרה לבני תמיכה ברעיון להקים מועצה ציבורית לתוכן יהודי לאומי אשר תפעל לצידה של רה"מ ותרכז את הדרכים להבטיח את אופיה היהודי-לאומי של מדינת ישראל כחלק מהחוסן הלאומי שלה.חזרה לדף הראשי