דף ראשי - יובל פלג יועץ תקשורת * ליחסי ציבור  לעסק שלך, צור קשר עכשיו! * מפת האתר שלנו
לוגו החברה - YPR שירותי יחסי ציבור, ייעוץ תקשורתי, לובינג, פרסום, דוברות, הפקת עיתונים, בניית אתרים, הרצאות

  השופט פסל קלפי בטירת כרמל
השופט המחוזי בחיפה רון שפירא קבע :בחירות חוזרות בטירת כרמל * פסל קלפי שבה התגלו פגמים מהותיים * הפרש הקולות לראשות העיר היה 43 מצביעים בלבד * בקלפי שנפסלה נמצאו 58 מעטפות יותר ממספר המצביעים
ייעוץ תקשורתי ויחסי ציבור דף ראשי
יישומים - מה אנו מציעים בתחום יחסי הציבור והיעוץ התקשורתי
פתרונות - דוגמאות ללקוחות שקיבלו מאיתנו לובינג, מיתוג ושיווק
המומחים שלנו בתחומי התקשורת, יחסי הציבור, הפרסום, המיתוג והשיווק
יצירת קשר לייעוץ תקשורתי ויחסי ציבור
החדשות שלנו

[29/11/2008 20:41:28] השופט פסל קלפי בטירת כרמל
השופט המחוזי בחיפה רון שפירא קבע :בחירות חוזרות בטירת כרמל * פסל קלפי שבה התגלו פגמים מהותיים * הפרש הקולות לראשות העיר היה 43 מצביעים בלבד * בקלפי שנפסלה נמצאו 58 מעטפות יותר ממספר המצביעים

"בהליך הבחירות שנערכו בקלפי 12 נפלו פגמים רבים, באופן הפוגם בחוקיות הליך הבחירות ומחייב את ביטול תוצאות הבחירות בקלפי הנ"ל."כך כתב שופט בית המשפט המחוזי בחיפה רון שפירא , בקבלו את ערעורו של ראש העיר טירת כרמל אריה פרג'ון על תוצאות הבחירות.

לדברי השופט הפגם העיקרי שהיה בקלפי הוא " אי התאמה בין מספר המעטפות שהוצאו מתיבת הקלפי ". בספר הבוחרים נמחקו 351 מצביעים בעוד שבקלפי נספרו 409 מעטפות הצבעה , לדברי השופט הדבר " מצביע על אפשרות שהוחדרו לתיבת הקלפי מעטפות הצבעה שלא כדין ומעבר למספר המצביעים בפועל".

עוד ציין השופט כי נפל פגם באיוש הקלפי , כאשר מסיעתו של אריה טל שימשה כמשקיפה בקלפי גב' אשר רות , בשעה שבתו של טל , היתה יו"ר הקלפי ,זאת כאשר על פי החוק משקיף יכול להיות רק מרשימה שאינה מיוצגת בקלפי.

כפגם נוסף ציין השופט את העובדה שחברי ועדת הקלפי החליטו להרחיב את הפתח – החריץ, המשמש להכנסת המעטפות. השופט כתב בהחלטתו " כי אין לשלול אפשרות כי השינוי שנעשה איפשר למאן דהו להכניס דרך הפתח הרחב יותר מספר רב של מעטפות בעת הליך ההצבעה.".

בפוסלו את הקלפי הוסיף השופט " נבחרי הציבור בטירת כרמל וציבור הבוחרים זכאים לכך שלא תרחף עננה של חשדות סביב הליך בחירתם. ולא יטען כי תוצאות הבחירות הן בפועל יוצא של מניפולציה . יש להביא בעניין זה לידי ביטוי את החשיבות של אמון הציבור בתוצאות הבחירות, כערך עליון".

הבחירות בקלפי 12 יתקיימו הן לראשות העיר והן למועצת העיר. בית המשפט לא קבע תאריך לבחירות החוזרות בקלפי 12 , אלא פסק שבתום 30 יום שניתנו כדי לאפשר הגשת ערעור, יקבע שר הפנים את מועד הבחירות החוזרות.

יועץ התקשורת יובל פלג, המשמש כדובר עיריית טירת כרמל ציין כי בקלפי 12 רשומים כ – 730 בעלי זכות הצבעה והבחירות שם יכולות לשנות גם את הרכב מועצת העירייה. עד לקיום הבחירות קבע השופט רון שפירא ימשיך ראש העיר אריה פרג'ון לכהן וכמוהו יכהנו חברי מועצת העירייה שכיהנו עד לבחירות.

"מצד אחד אני שמח שהצדק יצא לאור " אמר אריה פרג'ון והוסיף " מצד שני אני עצוב כי פסק הדין מצביע על אפשרות של זיופים בקלפי שנפסלה. זה עצוב לגלות שבמערכת הבחירות נוקטים שיטות פסולות כדי לקבוע מי יהיה ראש העיר". אריה פרג'ון הוסיף " אני מקווה שהמשטרה תחקור את הנושא לעומק ותעניש את מי שאחראי
למעשים הללו".

חזרה לדף הראשי