דף ראשי - יובל פלג יועץ תקשורת * ליחסי ציבור  לעסק שלך, צור קשר עכשיו! * מפת האתר שלנו
לוגו החברה - YPR שירותי יחסי ציבור, ייעוץ תקשורתי, לובינג, פרסום, דוברות, הפקת עיתונים, בניית אתרים, הרצאות

  עיוותי הארנונה בחיפה מקוממים
הירוקים ללשכת המסחר והתעשייה בחיפה:העיוות בארנונה לעסקים זועק לשמים * נשיא לשכת המחסר עודד פלר מתרעם על שחנויות ומשרדים משלמים ב-78% ממבני תעשייה* שמואל גלבהרט מוסיף כי בעיר התחתית ובהדר משלמים יותר מאשר בקניונים
ייעוץ תקשורתי ויחסי ציבור דף ראשי
יישומים - מה אנו מציעים בתחום יחסי הציבור והיעוץ התקשורתי
פתרונות - דוגמאות ללקוחות שקיבלו מאיתנו לובינג, מיתוג ושיווק
המומחים שלנו בתחומי התקשורת, יחסי הציבור, הפרסום, המיתוג והשיווק
יצירת קשר לייעוץ תקשורתי ויחסי ציבור
החדשות שלנו

[19/10/2008 02:48:39] עיוותי הארנונה בחיפה מקוממים
הירוקים ללשכת המסחר והתעשייה בחיפה:העיוות בארנונה לעסקים זועק לשמים * נשיא לשכת המחסר עודד פלר מתרעם על שחנויות ומשרדים משלמים ב-78% ממבני תעשייה* שמואל גלבהרט מוסיף כי בעיר התחתית ובהדר משלמים יותר מאשר בקניונים

שמואל גלבהרט, מועמד ה"ירוקים של חיפה" לראשות העיר, ביקש את עזרתו של נשיא לשכת המסחר חיפה והצפון, עודד פלר במאבקו נגד עיוותי הארנונה לעסקים בעיר התחתית ובהדר , שם משלמים בעלי העסקים לפי תעריף גבוה יותר מזה שמשלמים בעלי החנויות בקניונים." זהו עיוות הזועק לשמים" מציין גלבהרט.

הפנייה לעודד פלר נעשתה לאחר שפלר שיגר מכתבים לכל המתמודדים לראשות העיר והפנה את תשומת ליבם לכך שבחיפה "קיימת אפליה בוטה בתשלומי הארנונה בין מסחר ותעשייה". למשל באזור א' מבנה לחנות או למשרד ישלם ב-78% יותר מאשר מבנה דומה לתעשייה.

"האבסורד עליו מצביע נשיא לשכת המסחר מחייב התייחסות וכך גם העובדה שעסקים בעיר התחתית ובהדר, השורדים בקושי אם בכלל, מחויבים בארנונה לפי סיווג א' הגבוה יותר, בעוד הקניונים היוקרתיים מחויבים בארנונה לפי סיווג ב'. לשכות ראש העיר והמנכ"ל מתעלמות מהעיוות ומהזעקה. אלפי משפחות, בעבר עמוד השדרה העסקי של לב העיר הוותיק, איבדו את מטה לחמן, כאשר העירייה אפשרה הקמת קניונים ללא שיקול דעת. העיר לבלבה בשוליים, והתנוונה במרכז" כתב שמואל גלבהרט לעודד פלר.

גלבהרט מוסיף " אותם קניונים שגזלו את לקוחות העסקים בעיר, מסווגים לארנונה ב', והעסקים בעיר מסווגים לארנונה א'. האין זו גזלה של כבשת הרש? או חמור מכך, אם נצטט פסוק אחר: הרצחתם וגם ירשתם?". לדבריו "השיפוצים שנעשו בעיר לטובת קמפוס הנמל, אינם רלוונטיים לעסקים, ואף חיסלו עוד כמה מהם, בגין ניהול כושל ומתמשך של הפרויקט, וקשיי נגישות. מה שלא זיכה את האזור לפחות בהנחה זמנית בארנונה, עד שהקונים יחזרו... אולי.".
..
דובר "הירוקים של חיפה" יועץ התקשורת יובל פלג הוסיף כי שמואל גלבהרט יו"ר "הירוקים של חיפה" כתב עוד לנשיא לשכת המסחר והתעשייה כי "למנכ"ל העירייה, בעבר נשיא הלשכה שהיום אתה עומד בראשה, פתרון פשוט לעסקים הנמצאים במצוקה: תסגרו את העסק! הרי לך חזון של מנכ"ל הדוגל כאילו בפיתוח עסקי, ובעצמו גם שותף בקניון".
.
לדברי שמואל גלבהרט " יונה יהב התחייב במועצת העיר לפנות לשרי הפנים והאוצר ולבקש כחוק אישורם לתיקון עיוותי הארנונה. הוא אף דיווח שהפניה נעשתה, אולם בירור בלשכות השרים העלה כי לא היתה פניה כזו. לנוכח דרישה שלי ושל חברי מועצה נוספים, מינה ראש העיר וועדה לתיקון עיוותי הארנונה, בראשות שותפתו למפלגה חדוה אלמוג, והיא היתה אמורה להגיש מסקנותיה עד אמצע אוגוסט. והנה חלפו ספטמבר וחצי אוקטובר, ומסקנות אין, והבחירות לפנינו, והצדק הבסיסי - מאחורינו".
חזרה לדף הראשי