דף ראשי - יובל פלג יועץ תקשורת * ליחסי ציבור  לעסק שלך, צור קשר עכשיו! * מפת האתר שלנו
לוגו החברה - YPR שירותי יחסי ציבור, ייעוץ תקשורתי, לובינג, פרסום, דוברות, הפקת עיתונים, בניית אתרים, הרצאות

  נאבקים נגד העישון
יו"ר תנועת "הירוקים של חיפה" שמואל גלבהרט:העירייה אינה אוכפת את החוק למניעת עישון במקומות ציבוריים * התוצאה: נזקי עישון הפוגעים באוכלוסייה הלא- מעשנת * במרכז הרפואי רמב"ם מוכנים לשלם לפקח עירוני שיעשה את עבודתו והעירייה מתעלמת
ייעוץ תקשורתי ויחסי ציבור דף ראשי
יישומים - מה אנו מציעים בתחום יחסי הציבור והיעוץ התקשורתי
פתרונות - דוגמאות ללקוחות שקיבלו מאיתנו לובינג, מיתוג ושיווק
המומחים שלנו בתחומי התקשורת, יחסי הציבור, הפרסום, המיתוג והשיווק
יצירת קשר לייעוץ תקשורתי ויחסי ציבור
החדשות שלנו

[24/08/2008 00:13:39] נאבקים נגד העישון
יו"ר תנועת "הירוקים של חיפה" שמואל גלבהרט:העירייה אינה אוכפת את החוק למניעת עישון במקומות ציבוריים * התוצאה: נזקי עישון הפוגעים באוכלוסייה הלא- מעשנת * במרכז הרפואי רמב"ם מוכנים לשלם לפקח עירוני שיעשה את עבודתו והעירייה מתעלמת

חוק נגד עישון במקומות ציבוריים- יש, אכיפה- אין. הגדילה לעשות עיריית חיפה שפקחיה אינם רושמים כלל דו"חות נגד המעשנים במקומות ציבוריים כולל במרכז הרפואי הגדול רמב"ם, שמוכן לממן העסקת פקח עירוני שיאכוף את החוק.

"זה ממש חלם. אני לא מבין את התנהלותו של ראש העיר בנושא הזה. מניעת עישון במקומות ציבוריים צריכה להיות בסדר עדיפות גבוהה של פקחי העירייה, שאמורים לאכוף את החוק ולהטיל קנסות על המעשנים" אומר שמואל גלבהרט ומוסיף "המעשנים פוגעים בסביבתם ולכן יש לעשות הכל כדי למנוע זאת".

ירון חנן, יו"ר עמותת "איחוד שכונות חיפה" ומראשי "הירוקים של חיפה" טוען כי "העדר אכיפה של החוק לאיסור העישון עושה צחוק מהחוק ומרוקן אותו מתוכנו". ירון חנן פנה בנושא זה ליו"ר התנועה שמואל גלבהרט וביקש ממנו לפעול במועצת העירייה ל"תת שיניים לחוק החשוב הזה".

יובל פלג, דובר "הירוקים של חיפה" מציין כי יו"ר תנועת "הירוקים של חיפה" פנה למזכיר העיר ברכה סלע וביקש ממנה להעלות את הנושא לדיון דחוף על סדר יומה של מועצת העיר שצריכה לדעתו לקבל "הבהרות מידיות מראש העיר מדוע הפקחים אינם ממלאים את תפקידם והאם קיבלו הוראה מגבוה שלא להטיל קנסות על המעשנים". גלבהרט גם מבקש שהמועצה תקבל דיווח "כמה קנסות על עבירות עישון הטילה העירייה בשנה החולפת? ובאיזה מקומות ביקרו הפקחים?"

דובר המרכז הרפואי רמב"ם בחיפה, דוד רטנר, אמר בתגובה לפנייתו של שמואל גלבהרט כי "למרות פניות חוזרות ונישנות שלנו לעירייה, כדי שפקחים יגיעו לבית החולים ויאכפו את החוק העירייה לא שולחת אלינו פקחים". לדבריו, הנהלת רמב"ם "מוכנה לשלם עבור העסקת הפקחים אבל גם הצעה כזאת לא זכתה לתגובת העירייה.

"כל המחקרים כבר הוכיחו שגם מי שאינו מעשן נפגע מעשן הסיגריות. עברנו את השלב הזה ונקבעו חוקים להגן על התושבים. מדוע אף אחד לא זז כדי לממש את החוקים הללו? שואל שמואל גלבהרט ומפנה "אצבע מאשימה" לעבר ראש העיר חיפה יונה יהב. גלבהרט מציע כי "עכשיו כדי להתחיל באכיפת החוק, יש תחילה להסתפק בחודש ימים של אזהרות שיתנו הפקחים ואחר כך להתחיל בהטלת קנסות".
חזרה לדף הראשי