דף ראשי - יובל פלג יועץ תקשורת * ליחסי ציבור  לעסק שלך, צור קשר עכשיו! * מפת האתר שלנו
לוגו החברה - YPR שירותי יחסי ציבור, ייעוץ תקשורתי, לובינג, פרסום, דוברות, הפקת עיתונים, בניית אתרים, הרצאות

  "אקסודוס" נוסח 2007
כ-300 מיהודי צרפת הגיעו לחיפה באוניית הפאר "רויאל איריס" כשהם משחזרים את הפלגת האוניה "יציאת אירופה"
ייעוץ תקשורתי ויחסי ציבור דף ראשי
יישומים - מה אנו מציעים בתחום יחסי הציבור והיעוץ התקשורתי
פתרונות - דוגמאות ללקוחות שקיבלו מאיתנו לובינג, מיתוג ושיווק
המומחים שלנו בתחומי התקשורת, יחסי הציבור, הפרסום, המיתוג והשיווק
יצירת קשר לייעוץ תקשורתי ויחסי ציבור
החדשות שלנו

[10/11/2007 22:14:30] "אקסודוס" נוסח 2007
כ-300 מיהודי צרפת הגיעו לחיפה באוניית הפאר "רויאל איריס" כשהם משחזרים את הפלגת האוניה "יציאת אירופה"


כ-300 יהודים, בתוכם כ-40 עולים חדשים, ילדי דור מצווה וניצולי שואה שיחזרו את הפלגתה של האוניה "אקסודוס" כשהגיעו ל"רציף הדמעות" בנמל חיפה באוניית הפאר "רויאל איריס".

המשלחת מצרפת הגיעה בטיסה לקפריסין שם עלו חבריה על סיפונה של אוניית הפאר של חברת "מנו ספנות" שהחליפה את אוניית המעפילים "יציאת אירופה תש"ז".

אוניית המעפילים "יציאת אירופה תש"ז" ובשמה האחר "אקסודוס" יצאה מחופי דרום צרפת ב-11 ביולי 1947, כשעל סיפונה 4,554 נוסעים ניצולי שואה, במטרה להגיע לארץ ישראל. בין הנוסעים היו גם 1,017 נערים ו-655 ילדים. האונייה הובאה על ידי הבריטים לנמל חיפה ונוסעיה הועברו בכוח לאוניות גירוש והוחזרו בכוח למחנות העקורים בגרמניה.

בדרכם לחיפה, שמעו חברי המשלחת את סיפורה של האוניה "אקסודוס" מצבי תירוש שהיה בצוות המלחים של האקסודוס ומכמה מהמעפילים שהיו באוניה המקורית.

יובל פלג, יועץ התקשורת של מנו ספנות שנילווה להפלגה ציין כי בכניסתה לנמל חיפה התקבלה האוניה "רויאל איריס" במשט של ספינות חיל הים ובזרנוקי מים מגוררות הנמל. הנוסעים ירדו לרציף הדמעות, שבו הורדו בשעתו בכוח המעפילים, שם התקיימה קבלת פנים חגיגית בהשתתפות יו"ר הסוכנות זאב ביילסקי וראש העיר חיפה יונה יהב. במהלך שהותם בארץ תבקר המשלחת במחנה המעפילים בעתלית ובפרויקטים שונים להם תורמת קרן היסוד.

חזרה לדף הראשי